Biuletyn – Niedziela Zmartwychwstania Pana, 31 III

Niedziela Zmartwychwstania Pana, 31 III

1. Aktualny, świąteczny układ Mszy na czas Wielkiego Tygodnia – w tabeli
    Poza świętami n
    iedzielne Msze w Cardiff: 10:00 i 12:00; poza Cardiff: | Newport sobota 18:00; | Merthyr Tydfil I niedziela m-ca i | Hereford IV niedziela m-ca (obie o 16:00).

2. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały rok liturgiczny są zaangażowani w życie naszej parafii, a szczególnie tym, którzy ogrom czasu, siły i pracy włożyli w organizację Triduum Paschalnego na polu liturgicznym, muzycznym, dekoracyjnym!

3. Sakrament pokuty (do którego wzywają nas przykazania kościelne:

2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty.

3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą):
    w Cardiff po Mszy w czwartek, w piątek po Mszy (w I piątek miesiąca od 18:00), niedziela od 9:30.

W Newport, Hereford i Merthyr Tydfil 30 min przed Mszą.

4. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy w czwartek do 20:30, w piątek do 20.
    W I piątek miesiąca od 18.

5. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

6. Katechezy dla rodziców chcących ochrzcić dziecko i kandydatów na chrzestnych praktykujących w w naszej parafii po osobistym zgłoszeniu.

7. Katechezy dla par przed zawarciem małżeństwa – zapisy osobiście do 7 kwietnia

8. Matki w modlitwiew niedzielę ok. 11:00 w kościele w Cardiff i w sobotę ok. 19:00 w Newport – Panie zapraszamy do dołączenia.

9. Mężczyźni św. Józefa – spotkanie formacyjne po Mszy w II piątek miesiąca.

10. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapis.

11. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w Domu Polskim.

12. Zapraszamy małżonków do formacji w ramach Domowego Kościoła! Jest pomysł na nową grupę, dla tych, którzy chcieliby czegoś więcej – poza niedzielną Mszą,a nie odnajdują propozycji dla siebie w pozostałych grupach – proszę o kontakt.

13. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, dziękuję za ofiary składane na nasze funkcjonowanie – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid!

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Niedziela Zmartwychwstania Pana, 31 III [po Mszach poświęcenie pokarmów]
6:30 CF Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog.
8:15 NP Za ++ Stanisława (pam. ur.) i Elżbietę Narloch
10:15 CF Za ++ z rodziny: Annę, Władysława, Halinę, Antoninę, Jan, Katarzynę, Józefa, Jana, Mariannę, Błażeja, Jakuba, Władysława, Mariana i Delfinę.

Poniedziałek Wielkanocny, 1 IV

10:00 CF W int. Agnieszki i jej dzieci o nawrócenie, zbawienie i uwolnienie od zła
12:00 CF O Boże błog. dla rodziny Juszczyk

————————————————————————————————————-
Czwartek Wielkanocny, 4 IV

19:00 CF /wolna intencja/
Piątek Wielkanocny, 5 IV

19:00 CF O przebaczenie od żyjących i zmarłych

Sobota, 6 IV (liturgia niedzielna)
18:00 NP Za dusze czyśćcowe

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 IV

10:00 CF O dalsze łaski, błog. i Bożą opiekę na dalsze lata z ok. urodzin Nicoli, Piotra, Marty i Andrzeja

12:00 CF Za dusze potrzebujące pomocy
16:00 MT Za ++ Barbarę Sinicką i Piotra Samsona
————————————————————————————————————

Spowiedź: CF wg biuletynu; w NP, HR i MT pół godziny przed Mszą.

Adresy kościołów:

|CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes |MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary’s
|NP: Newport, NP20 3AQ, St David’s |HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady Queen of Martyrs
Adres Domu Polskiego: 174 Newport Rd, CF24 1DL

Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał!
Mili Parafianie i Goście, życzę, by nasz Pan, który jest DROGĄ, PRAWDĄ i ŻYCIEM, prowadził nas tą DROGĄ, którą jest Jego Słowo;
a ta PRAWDA, która wychodzi z grobu, mimo że postawiono przy nim strażników uciekających później w popłochu – niech dodaje nam odwagi na to, co trudne;
a nasze ziemskie życie, niech będzie ŻYCIEM z Tym, który jest ŻYCIEM, abyśmy dzięki temu otrzymali kiedyś ŻYCIE w domu Ojca! /ks. Artur