Biuletyn – XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 A.D.

XVII Niedziela Zwykła 24 lipca 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Cardiff: 10:00 i 12:00; poza Cardiff: Newport sobota o 18:00;

– Merthyr Tydfil I niedziela m-ca i – Hereford IV niedziela m-ca (obie o 16:00).
    W sierpniu w Cardiff tylko jedna niedzielna Msza o 10:00.

2. W tym tygodniu Msza w czwartek i piątek o 19.

3. Sakrament pokutyw Cardiff 30 min. przed Mszami w tygodniu oraz w czasie adoracji, w piątek od 18, niedziela od 9:30. W Newport, Hereford i Merthyr Tydfil 30 min przed Mszą.

4. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek po Mszy do 20:30, piątek od 18.

5. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

6. Katechezy przed chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

7. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz na stronie parafii.

8. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w sobotę (16:00-18:00) w Domu Polskim (174 Newport Rd, CF24 1DL).

9. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, za posprzątanie kościoła! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Niedziela: CF £209.63 oraz NP £120.88.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 23 VII (liturgia niedzielna)
18:00 NP O Boże błogosławieństwo i szczęśliwe rozwiązanie dla córki

XVII Niedziela Zwykła, 24 VII

10:00 CFZa + Teresę Staroń

12:00 CF Za dusze czyśćcowe
16:00 HR Za Parafian

– – –

Czwartek, 28 VII
19:00 CF – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Roberta Szczecha z ok. urodzin

Piątek, 29 VII
19:00 CF – Za + Jana Michonia

– – –

Sobota, 30 VII (liturgia niedzielna)
18:00 NP O Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Damiana z ok. 12 rocz. ślubu

XVIII Niedziela Zwykła, 31 VII

10:00 CFZa + Jana Majewskiego (9 r. śm.)

12:00 CF O Boże błogosławieństwo dla Eweliny i Łukasza z ok. 12 rocz. ślubu oraz Anny i Marka z ok. 1 rocz. ślubu

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David’s
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary’s
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady Queen of Martyrs

Adres Domu Polskiego: 174 Newport Rd, CF24 1DL

Spowiedź: CF wg biuletynu; w NP, HR i MT pół godziny przed Mszą.

Kilka myśli na dobry tydzień

Ojcowie Pustyni witając się nie pytali „Jak się masz?” czy „Co słychać”, ale:Jak tam modlitwa?” . Ciekawe, bo to pokazuje związek między jakością naszej modlitwy, a jakością naszego życia. Uczniowie w dzisiejszej Ewangelii proszą Jezusa „Panie, naucz nas się modlić” – są dorosłymi ludźmi, pewnie znali od dziecka żydowskie modlitwy, ale na jakimś etapie swojego życia widzą, że można to robić inaczej, lepiej – dziecięcy „pacierz” może się przemienić w sensowne spotkanie z osobą Boga. Katechizm mówi nam, że „Imię Jezus znajduje się w centrum modlitwy chrześcijańskiej. Wszystkie modlitwy liturgiczne kończą się formułą: „Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa”. (…) Wschodnia modlitwa serca nazywana „modlitwą Jezusową”, mówi: „Panie, Jezu Chryste, Synu Boga żywego, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem”. Wielu chrześcijan umiera, jak św. Joanna d´Arc, z imieniem „Jezus” na ustach. Mogę wejść w ten tydzień z pytaniem: „jak idzie moja modlitwa? Mogę się nauczyć czegoś nowego? Chcę tego? Czy ona jest spotkaniem z osobą Jezusa?”