Biuletyn – XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2022 A.D.

XV Niedziela Zwykła 10 lipca 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Cardiff: 10:00 i 12:00; poza Cardiff: Newport sobota o 18:00;

– Merthyr Tydfil I niedziela m-ca i – Hereford IV niedziela m-ca (obie o 16:00).
    W tę niedzielę wymiana tajemnic żywego różańca.
    Od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa fizycznego we Mszy Świętej.

2. W tym tygodniu Msza w czwartek i piątek o 19.

3. Sakrament pokutyw Cardiff 30 min. przed Mszami w tygodniu oraz w czasie adoracji, w piątek od 18, niedziela od 9:30. W Newport, Hereford i Merthyr Tydfil 30 min przed Mszą.

4. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

5. Katechezy przed chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

6. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz na stronie parafii.

7. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w sobotę (16:00-18:00) w Domu Polskim (174 Newport Rd, CF24 1DL).

8. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, za posprzątanie kościoła! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Niedziela: CF £227.5, NP £99 oraz MT £97.05.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 9 VII (liturgia niedzielna)
18:00 NP O Boże błogosławieństwo dla Marii Nowak

XV Niedziela Zwykła , 10 VII

10:00 CFZa + Małgorzatę Borowik (3 r. śm.)

12:00 CF O Boże błogosławieństwo dla Klary z ok. 1 urodzin
– – –

Czwartek, 14 VII
19:00 CF O Boże błog. dla Sylwii z ok. urodzin

Piątek, 15 VII
19:00 CFO Boże błog. dla Katarzyny i Pawła z ok. 16 rocz. ślubu

– – –

Sobota, 16 VII (liturgia niedzielna)
18:00 NP O Boże błogosławieństwo i przymnożenie wiary dla Sebastiana z ok. urodzin

XVI Niedziela Zwykła , 17 VII

10:00 CFO Boże błog. dla Marcina z ok. urodzin

12:00 CF O Boże błog. dla Oli z ok. 14 urodzin

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David’s
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary’s
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady Queen of Martyrs

Adres Domu Polskiego: 174 Newport Rd, CF24 1DL

Spowiedź: CF wg biuletynu; w NP, HR i MT pół godziny przed Mszą.

Kilka myśli na dobry tydzień

Pewna dziewczyna nosząca pobożnie szkaplerz napisała z lekkim wyrzutem: „Moja babcia dopiero niedawno dowiedziała się, że coś takiego jak szkaplerz w ogóle istnieje, bo Kościół za mało o tym mówi”. I może coś w tym jest – bo okazji do powiedzenia czegoś na temat szkaplerza nie jest zbyt wiele; ja sam o szkaplerzu i obietnicach dla noszących go, dowiedziałem się dopiero w seminarium… Okazja, by czegoś o szkaplerzu się dowiedzieć już wkrótce, bo w sobotę 16 lipca przypada w liturgii wspomnienie NMP z Góry Karmel. Dzień ten nazywany jest często dniem Matki Bożej Szkaplerznej. A Ty? Nosisz szkaplerz? A wiesz co to jest? Warto się przyjrzeć obietnicom, które Maryja składa urodzonemu w hrabstwie Kent św. Szymonowi Stockowi, mówiąc: „Przyjmij, mój ukochany synu, ten habit twojego zakonu: to będzie dla ciebie i dla wszystkich Karmelitów przywilejem, że każdy, kto umrze ubrany w Szkaplerz, nigdy nie będzie cierpiał z powodu wiecznego ognia”.