Biuletyn – II Niedziela Zwykła, 16 stycznia 2022 A.D.

II Niedziela Zwykła, 16 stycznia 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. W tym tygodniu Msze Św. w czwartek i piątek o 19:00

3. Sakrament pokuty – pół godziny przed Mszą Św. w czwartek (w czwartek również po Mszy w czasie adoracji), a w piątek od 18:00.

4. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30, w piątek od 18 do 18:55.

5. Od soboty 22 stycznia w kościele Our Lady of Lourdes odbywają się Mszę Św. po angielsku – w środę o 10:00, oraz sobotę o 18:00 – zatem nasza Msza sobotnia przesuwa się na ok. 19:15. Spowiedź możliwa tego dnia po Mszy.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

7. Katechezy przed:

I Komunią Św. kolejna w sobotę 29 stycznia o 17:30 w hallu obok kościoła, terminy na II semestr na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”.

bierzmowaniem czwartek, 27 stycznia o 18:15.

chrztem dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

8. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz do pobrania na stronie parafii.

9. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem – zmiana terminu spotkańsoboty 16:00-18:00 w Domu Polskim.

10. Odwiedziny duszpasterskie – kolędowe błogosławieństwo domu dla chętnych po umówieniu się.

11. Zapisy na Mszę – nasz kościół ma ograniczoną ilość miejsc, ze względu na zmianę obostrzeń – prosimy zapisywać się u wolontariuszy na konkretną Mszę następnej niedzieli podając liczbę osób. Po niedzieli ewentualna możliwość zapisu smsem – podając nazwisko, liczbę osób oraz konkretną Mszę.

12. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid!

Kolekta: CF £329,25; NP £57,9 + Gift Aid.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: w CF wg biuletynu, w NP, HR i MT w niedzielę.

Kilka myśli na dobry tydzień

We wtorek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Po co to jest? Pojawiają się wątpliwości albo pytania: “Czy każdy nie może wierzyć tak, jak chce?”, “Skoro wyznajemy Chrystusa jako Boga, to jest przecież ok”. No właśnie nie do końca, bo ten podział wśród wyznawców Chrystusa jest czasem efektem bolesnych doświadczeń, czasem zgorszeniem, a zawsze rodzajem nieporozumienia – bo jeśli jeden Chrystus, to skąd tyle różnych kościołów? Potrzebujemy modlić się
o jedność chrześcijan z dwóch powodów conajmniej – po pierwsze –
modli się o to Chrystus wieczorem przed swoją śmiercią: “Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś” /J 17,20-23/. Po drugie – często na wiele spraw patrzymy inaczej np. dla nas Jezus jest obecny w Eucharystii rzeczywiście, dla innych –
to tylko symboliczna obecność. Wobec tego, modlitwa o jedność chrześcijan jest nam potrzebna.