Biuletyn II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2 stycznia 2022 A.D.

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2 stycznia 2022 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil,
    a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

W I niedzielę miesiąca – wymiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu uroczystość Objawienia Pańskiego, święto nakazane:

5 stycznia 19:00 (wigilia), 6 stycznia 11:00 i 19:00

7 stycznia (pierwszy piątek) 19:00

3. Sakrament pokuty – pół godziny przed Mszą Św. w środę i czwartek (w czwartek również w czasie adoracji), a w I piątek od 18:00.

4. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek po Mszy do 20:30, w piątek od 18 do 18:55. W piątek po Mszy – uwielbienie do 20:30.

5. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty
    i przyjęcia Komunii Św. – można zgłaszać.

6. Katechezy przed I Komunią Św. oraz bierzmowaniem informacje na stronie internetowej w zakładce „Sakramenty”. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych po osobistym zgłoszeniu.

7. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. Formularz do pobrania na stronie parafii.

8. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w poniedziałki
    o 19:30 w Domu Polskim.

9. Odwiedziny duszpasterskie – kolędowe błogosławieństwo domu dla chętnych po umówieniu się.

10. Zapisy na Mszę – nasz kościół ma ograniczoną ilość miejsc, ze względu na zmianę obostrzeń – prosimy zapisywać się u wolontariuszy na konkretną Mszę następnej niedzieli podając liczbę osób. Po niedzieli ewentualna możliwość zapisu smsem – podając nazwisko, liczbę osób oraz konkretną Mszę.

11. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii, zwłaszcza w tym świątecznym czasie – za uporządkowanie i wystrojenie kościoła, za przygotowanie oprawy liturgicznej ze śpiewami! Również za każdy pomysł i każdą okazaną pomoc naszej parafii w roku, który się skończył.

Intencje Mszy

MB Bożej Rodzicielki, 1 stycznia, sobota
    12:00 CF Za Parafian
    19:00 CF /rez./

Niedziela, 2 stycznia
    8:30 NPO zdrowie i błog. Boże dla Zofii z ok. 65 urodzin.
    10:30 CFO Boże błog. dla Tomasza i Joanny Puchalskich z ok. 16 rocz. ślubu
    12:00 CF Za + Małgorzatę Morawską (6 r. śm.)

16:00 MTZa + Danutę Kobylakiewicz (1 r. śm.)

5 stycznia, środa
    wigilia Objawienia Pańskiego

19:00 CF – Za mamę Barbarę dziękczynno-błagalna

6 stycznia, czwartek, Objawienie Pańskie
    11:00 CFZa Parafian
    19:00 CF – Za ++ rodzin Staroń i Michoń

7 stycznia, I piątek miesiąca

19:00 CF Za + Irenę Tutkaj (7 r. śm.)

Sobota, 8 stycznia
    19:00 CF O Boże błog. i potrzebne łaski dla Tomasza z ok. urodzin

Niedziela, 9 stycznia
    8:30 NPZa + Ireneusza Rzącce
    10:30 CFO błog. Boże dla Eweliny z ok. urodzin
    12:00 CF – O Boże błogosławieństwo dla żony Marty z ok. urodzin

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady of Lourdes
    NP
    : Newport, NP20 3AQ, St David
    MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
    HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Spowiedź: w CF wg biuletynu, w NP, HR i MT w niedzielę.

Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: będzie podana po podliczeniu.
    Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954
    Błogosławieństwa na Rok Pański 2022! +

Kilka myśli na dobry tydzień

W tym tygodniu przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną tradycyjnie również „Trzech Króli”. To jedno z kilku tzw. świąt nakazanych, to znaczy takich, kiedy jako katolicy mamy nałożony obowiązek uczestnictwa w Mszy Św.
    Po co?
    W trosce o zachowanie
    i pogłębienie naszej wiary.
    Minimum jest to, że słuchamy Słowa Bożego, które pogłębia naszą wiarę – a ideałem, że jesteśmy zawsze w stanie łaski uświęcającej, żeby móc przyjąć Jezusa w Komunii Św.
    Jeśli nie ma nas na Mszy tego dnia – popełniamy grzech śmiertelny.
    Usprawiedliwiają nas jakieś ważn
    e powody (np. choroba, opieka) i jeśli

nie mogę dotrzeć na Mszę z powodu realnej przeszkody, miałbym znaleźć „odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub w grupach rodzin”.
    Oprócz niedziel takich świąt w roku jest jeszcze kilka (zdziwiłem się, że ktoś może nie wiedzieć, że również
    25 grudnia, który wypadał ostatnio w so-botę – jako katolicy przychodzimy na Mszę – nawet mimo tego, że niedziela wypadała dopiero 26 grudnia). Prawo kościelne mówi nam jeszcze, żeby w te dni „powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego”.