Biuletyn parafialny 17 października 2021 A.D.

XXIX Niedziela Zwykł­a 17 października 2021 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. W miesiącu październiku i nie tylko – pamiętajmy o różańcu!

3. W piątek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II patrona naszej personalnej parafii. W niedzielę pomodlimy się przez jego wstawiennictwo.

4. W tym tygodniu Msze Św. od środy do piątku o 19. Sakrament pokuty pół godziny przed Mszą oraz po umówieniu się.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy do 21:00, kończymy Apelem Jasnogórskim, w piątek od 18:00 do 19:00.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty i przyjęcia Komunię Św. – można zgłaszać.

7. Przygotowanie do I Komunii Św.: kolejne spotkanie 23 października, a I katecheza przed bierzmowaniem w czwartek, 21 października. Oba spotkania o 17:30 w kościele w Cardiff.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych w sobotę 19 listopada o 17:30 w kościele.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz do pobrania na stronie parafii.

10. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w piątek, 22 października po Mszy.

11. Grupa AA dla osób mających problem z alkoholem spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

12. Wypominki przy biuletynach dostępne kartki na które można wpisać (drukowanymi literami) imiona i nazwiska bliskich zmarłych za których pomodlimy się w listopadzie. Wypełnione można złożyć w zakrystii.
    1 listopada o 11 zostanie odprawiona Msza w intencji zmarłych zalecanych. 1 i 2 listopada Msze Św. w Cardiff o 11:00 i 19:00.

13. Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: (CF) £436.1 i (NP) £152.9 + Gift Aid.

Dane konta: PCM Cardiff sort code: 30-94-57 account: 00616954

Intencje Mszy

Sobota, 16 października [wigilia]
19:00 CF O dar zdrowia dla mamy Ani

Niedziela, 17 października
8:30 NPO Boże łaski dla Doroty Bajor z okazji 41 urodzin i o błogosławieństwo dla całej rodziny
10:30 CFO błog. Boże dla Anny Michalak z ok. 40 urodzin oraz ++ z rodziny dziadków
12:00 CF – O błog. Boże dla Victorii z ok. 8 urodzin

Środa, 20 października
19:00 CF Za ++ Józefa i Genowefę Trawka oraz Andrzeja Trawka (rocz. śm.)

Czwartek, 21 października
19:00 CF Za dusze potrzebujące pomocy

Piątek, 22 października
19:00 CF /wolna intencja/

Sobota, 23 października [wigilia]
19:00 CF
O Boże błog. i łaskę wiary dla Igora z ok. 30 urodzin.

Niedziela, 24 października
8:30 NP/wolna intencja/
10:30 CFO błog. dla Asi z ok. urodzin oraz dary Ducha Św. dla dzieci
12:00 CFO błog. Boże dla Adriana z ok. 12 urodzin
16:00 HR/wolna intencja/

Adresy kościołów:

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady
NP
: Newport, NP20 3AQ, St David
MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary
HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady QoM

Dom Polski: 174 Newport Road, CF24 1DL

Kilka myśli na dobry tydzień

W przyszłą niedzielę, oprócz tego, że modlimy się przez wstawiennictwo patrona naszej parafii – św. Jana Pawła II, [czyli coś takiego jak odpust, tylko bez karuzel i kramarzy 😉 ], przeżywamy też w kościele Światowy Dzień Misyjny.
Modlimy się za tych, którzy podejmują decyzję pozostawienia swojej ojczyzny, rodziny, bliskich, relacji – i wyjeżdżają w miejsca, gdzie Słowo Boże, prawda o Jezusie jeszcze nie wybrzmiała.

Ale nie trzeba czasem wyjeżdżać daleko, żeby głosić Słowo i wypowiadać prawdę o tym, dlaczego wierzę i kim dla mnie jest Jezus. Mogę to robić wśród moich bliskich, znajomych, w pracy, w szkole.

Każdy z nas jest misjonarzem w jakimś sensie. Trafnie to ujął papież Franciszek: „Na mocy chrztu stajemy się uczniami-misjonarzami, powołanymi, by nieść Ewangelię światu. (…) Lud Boży jest ludem uczniem — ponieważ otrzymuje wiarę — i misjonarzem — ponieważ przekazuje wiarę. I to czyni w nas chrzest: daje nam łaskę i przekazuje wiarę. Wszyscy jesteśmy w Kościele uczniami, i jesteśmy nimi zawsze, przez całe życie; i wszyscy jesteśmy misjonarzami, każdy w miejscu, które Pan mu wyznaczył. Wszyscy: nawet najmniejszy jest misjonarzem; a ten, kto wydaje się największy, jest uczniem”.

Całe życie mogę się od Chrystusa nauczyć czegoś nowego, ale też całe życie mogę być misjonarzem – być nauczycielem wiary dla kogoś.