Biuletyn parafialny 3 października 2021 A.D.

XXVII Niedziela Zwykł­a 3 października 2021 A.D.

1. Niedzielne Msze w Newport o 8:30, w I niedzielę m-ca w Merthyr Tydfil, a w IV niedzielę m-ca w Hereford (obie Msze o 16:00).

2. W miesiącu październiku i nie tylko – pamiętajmy o różańcu!
    Dziś zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

3. Archidiecezja nie podjęła jeszcze decyzji o przyszłości kościoła na Gabalfie, arcybiskup Jerzy zapewnił jednak, że nasza polska wspólnota nie zostanie bez kościoła.

4. W tym tygodniu Msze Św. w środę o 11, czwartek i piątek o 19. Sakrament pokuty pół godziny przed Mszą.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy do 21:00, kończymy Apelem Jasnogórskim, w piątek od 18:00 do 19:00.

6. Odwiedziny chorych i starszych parafianmożliwość sakramentu pokuty i przyjęcia Komunię Św. – można zgłaszać.

7. Przygotowanie do I Komunii Św.: I spotkanie w sobotę, 9 października, a I katecheza przed bierzmowaniem w czwartek, 21 października.
    Oba spotkania
    o 17:30 w kościele w Cardiff.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych
    sobotę 16 października 17:30 w kościele.

9. Jesteśmy parafią personalną do której przynależność zgłaszamy przez zapisanie się. To ważne, zwłaszcza gdy trzeba uzyskać jakieś zaświadczenie. Formularz do pobrania na stronie parafii. Wkrótce chciałbym zaktualizować kartotekę.

10. Grupa AA zawiązująca się w naszej parafii dla osób, które mają problemy z alkoholem – spotyka się w poniedziałki o 19:30 w Domu Polskim.

11. Kancelaria parafialna po umówieniu się.

12. Sobotnia Polska Szkoła 'Małe Orly’ prowadzi zapisy dla dzieci od 5 roku życia – zajęcia również online online w ciągu tygodnia. Kontakt: 07821865275 / sk.maleorly@gmail.com.

13.  Dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii! Dziękuję za ofiary złożone na naszą parafię – na tacę, konto oraz w formie Gift Aid! Kolekta: (CF) £372.73, (NP) £83 i (HR) £80.02 oraz II taca £211.42 (suma) + Gift Aid.

Intencje Mszy

Sobota, 2 października [wigilia]
    19:00 CF – Za ++ Szymona i Janinę Walter

Niedziela, 3 października
    8:30
    NP/wolna intencja/
    10:30
    CFDziękczynna z ok. 13 rocznicy ślubu Edyty i Macieja oraz błog. dla Macieja z ok. urodzin
    12:00
    CFO błog. Boże dla Anny i Krzysztofa z ok. 8 rocznicy ślubu oraz
    z podziękowaniem
    za łaskę zdrowia
    i wszystkie inne łaski

6:00 MTZa + Tomasza Jankowskiego (10 r. śm.)

Środa, 6 października
    (!) 11:00 CF Za dzieci nienarodzone

Czwartek, 7 października
    19:00 CF O błog. Boże na egzamin

Piątek, 8 października
    19:00 CF Dziękczynna za łaski i dary Boże w 2020 r. z prośbą o uzdrowienie relacji rodzinnych i dar doświadczania życia w pełni miłości Bożej dla Anny, Samuela i Tobiasza

Sobota, 9 października [wigilia]
    19:00 CF Dziękczynna za otrzymane łaski i pomyślny przebieg operacji

Niedziela, 10 października
    8:30
    NPO Boże błog. dla Marleny i Adama z ok. 11 rocznicy ślubu oraz dzieci Jakuba i Ewy.
    10:
    30 CFZa + brata Piotra
    12:00
    CF – Za + Agnieszkę Bigos

CF: Cardiff, CF14 2QQ, Our Lady
    NP
    : Newport, NP20 3AQ, St David
    HR: Hereford, HR2 7JR, Our Lady
    MT: Merthyr Tydfil, CF47 8RG, St Mary.

Kilka myśli na dobry tydzień

Od zeszłego tygodnia oprócz adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek przed Mszą – od 18:00 do 19:00, jest też możliwość adoracji w czwartek – po wieczornej Mszy do 21:00, żeby dotarli też ci, którzy kończą pracę na tyle późno, że nie zdążą na Mszę, ale mogą zdążyć chociaż na chwilę cichej modlitwy.

Dlaczego adoracja Najświętszego Sakramentu jest tak ważna w naszym życiu duchowym? Pięknie to powiedział parę dni temu bp Adrian Gulbas: „Kościół, który adoruje Chrystusa, jest silniejszy! Adorując Pana, w tajemniczy sposób, którego nie rozumiemy, nasze ludzkie, małe i kruche możliwości zostają wzbogacone o niekończone możliwości Chrystusa, to wszystko co jest przyrodzone, zostaje wzmocnione o to, co nadprzyrodzone, doświadczamy cudownego rozmnożenia wiary, nadziei
i miłości. I cudownego rozmnożenia czasu. (…) Z ludzkiego punktu widzenia
to ewidentna strata, zmarnowanie czasu. Na adoracji nic nie czuje, cały czas myśli o sprawach, które ma do załatwienia, nie opuszcza go poczucie marnotrawstwa
i bezsensu. Gdy jednak po modlitwie wraca do swoich niecierpiących zwłoki spraw, okazuje się, że da się je załatwić lepiej, skuteczniej, mądrzej i jeszcze zostaje czas na odpoczynek”.