Biuletyn Parafilany 15.12.2019

Liturgia: III Niedziela adwentu – 15.12.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”. Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”. Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: „Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on”.

Rozważanie

Dzisiejsza liturgia wzywa nas do radości z bliskiego przyjścia Zbawiciela, który niesie wybawienie ubogim, chorym, słabym i nieszczęśliwym. To właśnie ich szczęście ma być dla uwięzionego Jana Chrzciciela znakiem, że Jezus jest prawdziwym Mesjaszem. Stawajmy dziś przed Panem nie jako duchowi bogacze, którzy sądzą, że mają dość zasług, aby wymagać od Niego konkretnych łask, lecz jako ubodzy, którzy oczekują Jego przyjścia z wiarą, odwagą i tęsknotą, ciesząc się, że przyjdzie już niebawem, aby okazać nam swoje miłosierdzie.                   Mira Majdan, „Oremus”

Święci na każdy dzień.

15 grudnia – Święta Maria Crocifissa
16 grudnia – Święta Adelajda
17 grudnia – Święty Jan z Matha
18 grudnia – Święty Auksencjusz
19 grudnia- Święty Anastazy I; Błogosławiony Urban V
20 grudnia – Święty Dominik
21 grudnia- Święty Piotr Kanizy
22 grudnia – Święta Franciszka Cabrini

Informacje parafialne

  1. Drodzy Parafianie ważną w życiu Parafii jest wzajemna modlitwa. W adwencie zachęcam do podjęcia szczególnej formy modlitwy w intencji naszej parafii, do włączenia się w „sztafetę postną”.
  2. Zapraszam na Adwentowe Msze św. Roratnie – Msze św. o Matcie Bożej – w tym tygodniu poniedziałek, i piątek o godz. 19.00, natomiast w środę o 19.30.
  3. Do spowiedzi adwentowej zapraszam pół godziny przed każdą Mszą św. roratnią i niedzielną. Natomiast w piątek od godziny 18.00 do 21.00 będzie posługiwał w konfesjonale ks. Zbigniew – będzie to dzień naszej parafialnej spowiedzi adwentowej
  4. W najbliższy piątek zapraszam na spotkanie wspólnoty biblijnej – Lectio Divina.
  5. Msze Św. – Pasterki w naszej Parafii 24.12 w wigilię Bożego Narodzenia: 19.30 – Hereford; 22.00 Newport; 24.00 Cardiff
  6. W dni świąteczne 25 i 26 grudnia Msze Św. według porządku niedzielnego. Czyli 9.00 Newport, 10.30 i 12.00 Cardiff. Oraz dodatkowo w Methyr Tydfif o godz: 13.30 wyjątkowo w kościele St Illtyd’s (CF48 3BT)
  7. Osoby, które pozostają same w wieczór wigilijny zapraszam serdecznie w ten czas do parafii. Proszę o wcześniejszy kontakt.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

14.12 SOBOTA 19.15 CF + Józefa, Genowefę, Andrzeja Trawka
15.12 NIEDZIELA

 

9.00 NP ……………………………………….
10.30 CF W int. Pana Roberta w r. ur. Dz. – błag.
12.00 CF W int. Marysi Pankowskiej 2 r. ur. oraz w int. Pani Ani Pankowskiej w r. ur. Dz. – błag.
16.12 PONIEDZIAŁEK 19.00CF O łaskę zdrowia i boże błog. dla Jana Napiórkowskiego.
18.12 ŚRODA 19.30CF ………………………………………
20.12 PIĄTEK 19.00 CF Za dusze czyśćcowe
21.12 SOBOTA 19.15 CF W int. kochanej mamy Agnieszki Biskup. Dz. – błag.
22.12 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Joannę, Józefa Andrzejwskich, Ignacego, Anielę, Leona Matyja.
10.30 CF W int. Ewy Głowackej – imieninowa i urodzinowa; syna Macieja  – Urodzinowa. Dz. – błag.
12.00CF + Piotra, Marka Głuch
16.00HR Rez.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia