Biuletyn Parafialny 10.11.2019

Liturgia: Niedziela – XXXII Niedziela zwykła- 10.11.2019

 Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: ”Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: „Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat weźmie wdowę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu”. Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i umarł bezdzietnie. Wziął ją drugi, a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. W końcu umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę”. Jezus im odpowiedział: ”Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani są za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzaku, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.
Rozważanie

Życie jest większe od wszelkich naszych przemądrzałych spekulacji, od popularności, ideologii i misternie skonstruowanych systemów pojęć. Czasem wydaje się nam, że żyjemy, a tak naprawdę spętaliśmy życie w sieć nazw. Cieszy nas ich brzmienie: profesor, prezes, gwiazda, zwycięzca. Niektórzy tak oderwali się od życia, że dopiero wzmianka w gazecie przekonuje ich, że zaistnieli. Tymczasem to Bóg jest Bogiem żywych i tylko wracając do Niego, wracamy naprawdę do życia.                  O. Wojciech Czwichocki OP, “Oremus”.

Święci na każdy dzień.

10 listopada – Święty Leon Wielki
11 listopada – Święty Marcin; Święty Teodor Studyta
12 listopada – Święty Jozafat
13 listopada – Pierwsi polscy męczennicy
14 listopada – Błogosławiona Maria Luiza Merkert
15 listopada – Święty Albert Wielki
16 listopada – Święta Małgorzata Szkocka
17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska; Święta Gertruda Wielka.

Informacje parafialne

  1. 1. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam na Msze Św. w intencji naszej Ojczyzny na godz.: 19.00
  2. W najbliższy piątek zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem świętym Lectio Divina.
  3. Zapraszam na różaniec wspominkowy za naszych bliskich zmarłych w każdy piątek listopada o godz.: 18.30.
  4. W niedzielę nabożeństwa wspominkowe przed rozpoczęciem każdej Mszy Św.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Newport – £ 106,65 Cardiff – £ 321,855   Merthyr Tydfil – £55,95

 ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

09.11 SOBOTA 19.15 CF + Teresę Rutka
10.11 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Tatę Tadeusza Badek, rodziców Zofię i Jana, brata Janusza Misiak.
10.30 CF + Tadeusza Rama.
12.00 CF W int. Piorta w 10 r. ur. Dz. – błag.
11.11 PONIEDZIAŁEK 19.00 W int. naszej Ojczyzny.
15.11 PIĄTEK 19.00 CF Za dusze w czyśćcu cierpiące.
16.11 SOBOTA 19.15 CF W int. Tosi w 7 r. ur. Dz. – błag.
17.11 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Tadeusza Wiejak (7 r. śm.), Jadwigę Piszczatowską.
10.30 CF W int. kochanej przyjaciółki od serca z okazji urodzin.
12.00CF + Kazimierza Węglińskiego, Ryszarda Bieleckiego i zm. z rodz. Daniłowicz.

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia.