Biuletyn Parafialny 13.10.2019

Liturgia: Niedziela – XXVIII Niedziela zwykła- 13.10.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Stało się, że Jezus zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: “Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami”. Na ich widok rzekł do nich: “Idźcie, pokażcie się kapłanom”. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: “Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec”. Do niego zaś rzekł: “Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Rozważanie

Syryjczyk Naaman i dziesięciu trędowatych na pograniczu Samarii i Galilei, wszyscy oni zostali uwolnieni od swojej choroby, która czyniła ich nieczystymi w oczach ludzi. Trąd, którym byli zarażeni, dotknął nie tylko ich ciał, lecz także dusz. Człowiek jest całością, dlatego współcierpi w nim wszystko. Trąd duszy to grzech niewiary w to, że Bóg kocha, że może oczyścić. To przekonanie, że moje grzechy nie zostaną zapomniane. To danie wiary podszeptom złego, który zapewnia: Niechybnie umrzesz z powodu swej nieczystości. Jezus mówi co innego: “Twoja wiara cię ocaliła”. Uwierz, zaufaj, powierz się, aby wzrosło w tobie przekonanie, że jestem Bogiem, który nie zachowuje pamięci o grzechach i dochowuje wierności.

 Małgorzata Konarska,”Oremus”.

Różaniec: sposób na przyjmowanie Dobrej Nowiny. To bardziej słuchanie Ewangelii niż wypowiadanie formuł. Coś jak droga obrana przez Marię z Betanii: zasiadanie u stóp Pana, kształtowanie swego życia przez rozważanie tajemnic życia Chrystusa. To także sposób na rozumienie tajemnicy własnego życia, co w nim stanowi udział w męce i zmartwychwstaniu Chrystusa.

       Błażej Matusiak OP, “Oremus”.

 

Święci na każdy dzień.

13 października – Bł. Honorat Koźmiński
14 października – Św. Małgorzata Alacoque; Bł. Radzym Gaudenty
15 października – Św. Teresa z Avila
16 października – Św. Jadwiga Śląska
17 października – Św. Ignacy Antiocheński
18 października – Św. Łukasz Ewangelista
19 października – Święty Jan de Brébeuf; Bł. ks. Jerzy Popiełuszko
20 października – Św. Jan z Kęt.

Informacje parafialne

1.W najbliższy piątek zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty biblijnej – Lectio Divina. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00.

  1. Drugie spotkanie kursu przedmałżeńskiego 19 października w sobotę o godz.: 10.30.
  2. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe W piątek o 18.30, w sobotę i niedzielę po Mszach Św.
  3. Październik jest miesiącem różańcowym. Zachęcam do podjęcia tej wyjątkowej formy modlitwy. Zapraszam również do „Róż Żywego różańca”.
  4. 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W naszej wspólnocie parafialnej jest to Uroczystość Odpustowa. Zapraszam na Msze św. o godz.: 10.00 i 19.00.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

12.10 SOBOTA 19.15 CF W int Pani Honoraty Janusz. Dziękczynna za posługę w parafii.
13.10 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Adama i Marleny Śliwa w 9 r. ślubu i urodzinowa obojga małżonków.
10.30 CF W int. Szymona w 25 r. ur. Dz. – błag.
12.00 CF W int. Pani Joanny Łapińskiej w 41 r. ur. Dz. – błag.
18.10 PIĄTEK 19.00 CF + Za dusze czyśćcowe.
19.10 SOBOTA 19.15 CF O udana operację i Łaskę zdrowia dla Pani Gabrieli.
20.10 NIEDZIELA

 

9.00 NP Dziękczynna za pomyślną operacje Wiktora z prośba i błog. Boże w trakcie dalszego leczenia – proszą rodzice.
10.30 CF + Rodziców Marię i Zygmunta oraz Ewę Żaba.
12.00CF W int mamy i babci Alicji w r. ur. Dz. – błag.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia.