Biuletyn Parafialny 1.09.2019

Liturgia: Niedziela – XXII Niedziela zwykła- 01.09.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. I opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie wybierali pierwsze miejsca. Tak mówił do nich: “Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: “Ustąp temu miejsca”;
i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: “Przyjacielu, przesiądź się wyżej”; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”. Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: “Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili,
i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych”.

Rozważanie

Dążenie do pierwszeństwa, do pochwał, do zaszczytów jest chorobą duszy. Skłonność do porównywania się z innymi albo do wybijania się kosztem drugich świadczy o tym, że nie potrafimy cieszyć się Panem, nie przyjmujemy Jego darów. Kto uczestniczy w Eucharystii z wiarą w nieskończoną
i niepowtarzalną miłość Jezusa, ten nie musi już szukać gdzie indziej zaspokojenia swoich najgłębszych pragnień. Prostota, pokora, służba cechują tych, których Jezus wyzwolił.                 ks. Jarosław Januszewski, „Oremus”.

Święci na każdy dzień.

31 sierpnia – Święty Rajmund Nonnat.
1 września – Bł. Bronisława.
2 września – Bł. Salomon Leclercq.
3 września – Św. Grzegorz Wielki.
4 września – Bł. Maria Stella i Towarzyszki.
5 września – Bł. Matka Teresa z Kalkuty.
6 września – Święty Magnus z Füssen.
7 września – Św. Melchior Grodziecki; Bł. ks. Ignacy Kłopotowski.
8 września – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

Informacje parafialne

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

2.Od 15 września rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do I Komunii Św.

  1. Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczynamy w trzecią sobotę, czyli 21 września.
  2. Zapraszamy do udziału w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie 12 października o godz.: 10.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 18.00 do 19.00 i od 19.30 do 20.30. Po Mszy Św. zapraszamy na parafialny wieczór uwielbienia.
  4. W sobotę po Mszy św. zapraszam na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
  5. W naszej parafii od dwóch lat istnieje Krąg Domowego Kościoła. Wspólnota, której celem jest formacja duchowa w rodzinie i pomoc w uświęcaniu poprzez piękne życie rodzinne. Pragniemy, aby powstał naszej parafii kolejny Krąg DK. Pierwsze spotkanie nowego kręgu planujemy na 21 września o godz. 15.00. Rodziny, które pragną do nas dołączyć zapraszamy i prosimy o kontakt.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

31.08 SOBOTA 19.15 CF + Julię Borak, Józefa Aibin.
01.09

 

NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Teresy Wabik w 69 r. urodzin i Mateusza Kuczyńskiego w 16 r.ur. Dz. – błag.
10.30 CF + Marie Daniłowicz (24 r. ś-m.) i zm. z rodz.
12.00 CF W int. Anny i Rafała Pankowskich w 12 r. ślubu. Dz. – błag.
19.15MT ………………………………..
06.09 PIĄTEK 19.00 CF ………………………………..
07.09 SOBOTA 19.15 CF + Ryszarda, Marię Czajka i zm. z rodz.
08.09

 

NIEDZIELA

 

9.00 NP ………………………………..
10.30 CF W int. Kasi i Karola Kuźbińskich w 11 r. ślubu. Dz. – błag.
12.00CF W int. Polskiej Szkoły „Małe Orły”

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia.