Biuletyn Parafialny 16.06.2019

Liturgia: Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy 16.06.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

Rozważanie

„Wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.” Wielbimy, i nic nadto, ponieważ przerasta nas Tajemnica Boga; wielbimy, ponieważ dotykamy jej zaledwie „opuszkiem” wiary; wielbimy, ponieważ przeczuwamy, że wciąż pozostajemy zanurzeni w miłości Trzech. Wielbimy pokornym umysłem, który bez Ducha Prawdy o tym największym cudzie nie byłby w stanie nic powiedzieć. Wielbimy sercem prostym, które nie będzie nawet próbować przelewać muszelką oceanu. Wielbimy z całym Kościołem tą najprostszą modlitwą: Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu”.

Wojciech Skóra MIC.,,Oremus”

Święci na każdy dzień

16 czerwca- Święty Benon z Miśni.
17 czerwca – Święty Albert Chmielowski.
18 czerwca – Święta Elżbieta z Schönau.
19 czerwca – Święty Romuald.
20 czerwca – Bł. Benigna.
21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga.
22 czerwca – Święci męczennicy Jan Fisher i Tomasz More.
23 czerwca – Święty Józef Cafasso.

Informacje parafialne

  1. 23 czerwca celebrować będziemy przniesioną z czwartku Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po pierwszej Mszy Św., czyli około godz.: 11.15 rozpoczniemy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Po procesji druga Msza św. – Msza dla dzieci o godz.: 12.00. O przygotowanie ołtarzy proszę: I – Róże Różańcowe, II – rodziców dzieci komunijnych, III – Wspólnotę Mężczyzn Św. Józefa, IV – schole parafialne. Tematyka ołtarzy: według charyzmatów poszczególnych grup.
  2. Wspólnota Mężczyzn Św. Józefa zaprasza na kolejne spotkanie w piątek rozpoczynamy sza Św.
  3. Miesiąc czerwiec jest świecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po każdej Mszy Św. będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe.
  4. Cały miesiąc czerwiec dzieci, które przyjęły po raz pierwszy w tym roku Komunię Św. uczestniczą w tzw. białym miesiącu.
  5. I Rocznicę I Komunii Św. planujemy w pierwszą niedzielę lica. Zapraszamy serdecznie dzieci wraz z rodzicami.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Cardiff – £ 353,45 Newport – £ 84,30

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

15.06 SOBOTA 19.15 CF O błog. Boże dla Justyny i Roberta.
16.06 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Józefa Kłósko (5 r. śm.) i zm. z rodz.
10.30 CF W int. Pani Gosi Szczech – imieninowa, i Kuby – urodzinowa.
12.00 CF + Marie Ryszarda Czajka i bliskich zmarłych.
20.06 CZRARTEK 19.30 …………………………………
21.06 PIĄTEK 19.00 CF W int. Michalinki w 8 r. ur.

Za zmarłych dziadków.

22.06 SOBOTA 19.15 CF W int.  Kingi i Szymona w 1 r. ślubu. Dz. – błag. Polecają rodzice z bratem.
23.06 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Gosi w 10 r. urodzin. Dz. – błag.
10.30 CF W int. Jakuba Szczech w 17 r. ur. Dz.-błag.
12.00 CF + Jana Krzyżanowskiego, Jana Pawlica i zm. z rodz.
16.00 HR ……………………………….

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia