Biuletyn Parafialny 19.05.2019

Liturgia:  Piąta Niedziela Wielkanocna  – 19.05.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: ”Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko – jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

Rozważanie

Oto czynię wszystko nowe, mówi Siedzący na tronie. Ale świat, w którym żyjemy, wydaje się przerażająco stary. Stare zawiści, nieprzebaczone urazy, zacięte twarze, chytre spojrzenia. Dlatego wciąż trzeba przypominać sobie przykazanie nowe. Włączać się w nowy bieg historii, który rozpoczyna zmartwychwstanie Jezusa, a Duch Święty dopełnia wszelkim uświęceniem (por. IV Modlitwa eucharystyczna). Dlatego prosimy dziś o rozpoznanie prawdziwej wolności.

O. Wojciech Czwichocki OP, “Oremus”

Święci na każdy dzień

19 maja – Święty Celestyn V; Święty Urban I
20 maja – Święty Bernardyn ze Sieny
21 maja – Święty Jan Nepomucen
22 maja – Święta Rita
23 maja – Święty Jan Chrzciciel de Rossi
24 maja – Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
25 maja – Święty Beda Czcigodny; Święty Grzegorz VII
26 maja – Święty Filip Nereusz.

Informacje parafialne

1.W miesiącu maju zapraszam na nabożeństwa ku czci Matki Bożej po każdej Mszy św. Maj jest okazją do zacieśnienia duchowej więzi z Maryją, zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych do włączenia się w modlitwę róż różańcowych

  1. W najbliższą sobotę 25 maja w Cardiff 38 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Św., a przyszłą niedziele 11 dzieci przystąpi do I Komunii Św. w Hereford.
  2. W sobotę ks. Arcybiskup Cardiff George Stack udzieli kandydatom z naszej parafii sakramentu bierzmowania na Mszy Św. o godz. 18.00.
  3. W przyszłą sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 19.15 ze względu na bierzmowanie. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00. Będzie to Msza Św. w języku polskim i angielskim.
  4. Spowiedź dla dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania jak również ich bliskich w piątek od godz. 18.00 do 20.30.
  5. 9 czerwca „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie” – święto rodziny w Laxton Hall rozpocznie się o godz. 12.00. Z naszej parafii planowany jest wyjazd autokarowy. Serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt.
  6. Dnia 1 czerwca Instytut Polski Akcji Katolickiej w wielkiej Brytanii zaprasza na Zjazd Katolicki do Bristolu – Przyszłość Europy idzie przez rodzinę – Przesłanie Jana Pawła II. Szczegółowe informacje na stronie: www.ipakwb.eu/zjazd.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 82,6

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

18.05 SOBOTA 19.15 CF W int Pani Basi Jeż w r. ur. Dz.-błag.
19.05 NIEDZIELA

 

9.00 NP O łaskę zdrowia dla mamy Wacławy.
10.30 CF W int Pani Gosi Mądrzyk w r. ur. Dz.-błag.
12.00 CF + Helenę Kobylańską.
24.05 PIĄTEK 19.00 CF + Piotra i Zdzisława Świderskich i zm. z rodz.
25.05 SOBOTA 11.00 CF I Komunia Św.
13.00 CF I Komunia Św.
18.00 CF Bierzmowanie
26.05 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Małgorzatę i Marka Jeż.
10.30 CF Rez.
12.00 CF W int. Matyldy Morawskiej. Dz. – błag.
14.00 HR I Komunia Św.
16.00 HR + Mieczysława Smoła (1 r. śwm.).

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 19.05.2019