Biuletyn Parafialny 17.03.2019

Liturgia:  Druga Niedziela Wielkiego Postu   – 17.03.2019
 Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe.
A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni
w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dopełnić w Jeruzalem. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwu mężów, stojących przy Nim. Gdy oni się z Nim rozstawali, Piotr rzekł do Jezusa: “Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co mówi. Gdy jeszcze to mówił, pojawił się obłok i osłonił ich; zlękli się, gdy weszli w obłok. A z obłoku odezwał się głos: “To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!” W chwili gdy odezwał się ten głos, okazało się, że Jezus jest sam. A oni zachowali milczenie i w owym czasie nikomu nic nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli

Rozważanie

Bóg zawiera przymierze z Abrahamem i w ten sposób związuje się obietnicą wierności. Na górze Tabor Bóg objawia swoją chwałę, do uczestnictwa, w której zaprasza także nas. Jako uczniowie Chrystusa jesteśmy podobni do Abrahama jesteśmy ludźmi obietnicy. Trzeba tylko, abyśmy jak Abraham wyruszyli w drogę. Jeśli zaufamy Bogu i podążymy drogą, na którą On nas zaprasza, doświadczymy przemiany. Idąc nią, upodabniamy się do Tego, w kogo się wpatrujemy. Wpatrujmy się w Jezusa, Jego słuchajmy, a będziemy tacy jak On; bo Bóg jest Bogiem wiernym.

  1. Przemysław Ciesielski OP; Łukasz Kubiak OP Oremus

Modlitwa na Wielki Post

               Niebieski Ojcze, jestem wezwany, aby kroczyć w świetle Chrystusa, Twojego Syna, i aby wierzyć w jego mądrość. Podczas Wielkiego Postu poddaję się Mu coraz bardziej i staram się wierzyć w Niego całym moim sercem. Wkraczam na ścieżkę skruchy abym w umieraniu dla siebie mógł powstać do nowego życia.

               Panie Jezu, Ty przepowiadałeś pokój dla grzesznego świata i przyniosłeś ludzkości dar pojednania przez Twoje cierpienie i śmierć. Kocham Cię i z radością noszę imię „Chrześcijanin”. Ucz mnie iść za Twoim przykładem. Powiększaj moją wiarę, nadzieję i miłość, abym mógł zamieniać nienawiść w miłość, a konflikty
w pokój.

               Dobry Mistrzu, naucz mnie pamiętać o godności, jaką mi dałeś na Chrzcie Świętym, abym żył dla Ciebie w każdej chwili. Daj mi serce doskonałe do przyjęcia Twojego zadania, abym przyniósł w przyszłości owoc cierpliwości. Odnów moją gorliwość do pracy z Tobą w budowaniu lepszego świata, aby moi przyjaciele mogli usłyszeć Twoją Dobrą Nowinę pokoju i sprawiedliwości. Amen.

Święci na każdy dzień

17 marca – Święty Patryk.
18 marca – Święty Cyryl Jerozolimski
19 marca – Święty Józef, Oblubieniec NMP
20 marca – Święty Józef Bilczewski.
21 marca – Święty Mikołaj z Flüe.
22 marca – Święty Zachariasz.
23 marca – Święty Turybiusz z Mongrovejo.
24 marca – Święta Katarzyna Szwedzka.

Informacje parafialne

  1. Przeżywając czas Wielkiego Postu zapraszam do rozważania Męki Pańskiej w nabożeństwie gorzkich żali. W Newport po Mszy św. o  9.00 i w Cardiff po pierwszej Mszy św.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św., czyli o godz.: 19.30.
  3. W czasie Wielkiego Postu zachęcam do podjęcia szczególnej formy modlitwy w intencji naszej parafii, do włączenia się w „sztafetę postną”.
  4. Zapraszam w piątek na kolejne spotkanie z Pismem Świętym – Lectio Divina.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Newport – £ 96,50; Cardiff – £ 289,06; Merthyr T- £ 51,20;  Git Aid – £ 96

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

16.03 SOBOTA 19.15 CF O łaskę zdrowia dla Jana Krzyżanowskiego.
17.03 NIEDZIELA

 

9.00 NP W int. Zosi w 5 r. ur. Dz. – błag.
10.30 CF + Zm. z rodz. Sadłowskich i Draus.
12.00 CF W int. Julii w 6 r. ur. Dz. – błag.
22.03 PIĄTEK 19.00 CF + Za zm. z rodz. Marcina i Justyny.
23.03 SOBOTA 19.15 CF + Za Zamarłych. (Rez.)
24.03 NIEDZIELA

 

9.00 NP Rez.
10.30 CF W int. dziękczynnej za kochaną córkę Julię w 2 m-c od narodzin.
12.00 CF ………………………………..
16.00 HR O łaskę zdrowia dla Michała Hofmana – poleca szwagierka z mężem.

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 17.03.2019