Biuletyn Parafialny 17.02.2019

Liturgia:  Szósta Niedziela zwykła  – 17.02.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus zszedł z Dwunastoma na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu. On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: „Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom”.

Rozważanie

Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż nie cierpią ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się częściej do Ducha Świętego. On bowiem przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.                                     ks. Tomasz Bieliński, Oremus

Święci na każdy dzień

17 lutego – Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP

18 lutego – Błogosławiony Jan z Fiesoli (Fra Angelico).

19 lutego – Święty Konrad z Piacenzy

20 lutego – Święci Zenobiusz i Eleuteriusz

21 lutego – Święty Piotr Damiani: Mediator i doradca

22 lutego – Katedry św. Piotra, Apostoła: Bardzo ważne krzesło

23 lutego – Święty Polikarp; Bł. Stefan Wincenty Frelichowski.

24 lutego – Święty Etelbert.

Informacje parafialne

  1. W przyszły piątek zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym – Lectio Divina
  2. Zapraszamy również bardzo serdecznie do posługi we wspólnocie Św. Marty, która przygotowuje niedzielne spotkania przy kawie. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące tej posługi można uzyskać u Pań posługujących
  3. Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą duszpasterską można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub telefonicznie.
  4. Zapraszamy na kolejny kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie 9 marca
    o godz.: 10.30.
  5. 5. Nasza Schola z Cardiff dnia 23 lutego organizuje zabawę karnawałową dla dzieci. Serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje u Pań ze scholii lub na profilu facebook’owym parafii.

6.Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 82,65   Cardiff  – £ 323,5 Merthyr  Gift Aid – £ 96,50

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

16.02 SOBOTA 19.15 CF W int. Barbary i Roberta Jez w r. ślubu. Dz. – błag
17.02 NIEDZIELA

 

9.00 NP Za zmarłych z rodziny.
10.30 CF + Maksymiliana (2 r. śm.) , Albinę Sawickich; Jana, Jadwigę Sawickich.
12.00 CF W int. Urszuli Łotowskiej w r. ur. Dz. – błag.
22.02 PIĄTEK 19.00 CF + Olive Mc Clin
23.02 SOBOTA 19.15 CF W int. siostry Małgorzaty z okazji imienin i urodzin.  Dz. – błag.
24.02 NIEDZIELA

 

9.00 NP O ochronę łaska Bożą dzieci nienarodzonych
10.30 CF W int. Mariusza i Doroty Jakimowicz z okazji imienin i urodzin. Dz. błag.
12.00 CF W int. Gabriela  w 4 r. ur. Dz. – błag.
16.00HR

 Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 17.02.2019