Biuletyn Parafialny 27.01.2019

Liturgia:  Trzecia Niedziela zwykła  – 27.01.2019

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono. W owym czasie: Powrócił Jezus mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich. Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował.
W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana”. Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione. Począł więc mówić do nich: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście”.

Rozważanie

Jezus w synagodze w Nazarecie ogłasza rok łaski od Pana. Nie należy rozumieć tego roku w kategoriach ściśle chronologicznych. Ogłoszony w Nazarecie na początku publicznej działalności Jezusa, rok łaski wciąż trwa i będzie trwał aż do Jego powtórnego przyjścia. Czas, który mamy do dyspozycji, jest nam podarowany po to, abyśmy usłyszeli słowo Boga i przyjęli Jego łaskę ofiarowaną w Jezusie Chrystusie. Prośmy Boga o dar mądrości serca, abyśmy w pełni skorzystali z podarowanego nam czasu łaski.                                                            ks. Maciej Zachara MIC, Oremus

Święci na każdy dzień

27 stycznia – Błogosławiony Jerzy Matulewicz.
28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu.
29 stycznia- Święta Aniela Merici; Bł. Bolesława Lament.
30 stycznia – Błogosławiony Bronisław Markiewicz.
31 stycznia – Święty Jan Bosko.
1 lutego – Święte Brygida z Kildare i Weridiana.
2 lutego – Ofiarowanie Pańskie.
3 lutego – Święty Błażej.

Informacje parafialne

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piętek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek spowiedź w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 18.00 do 19.00 i od 19.30 do 20.30. Adorację po Mszy Św. poprowadzi nasza Schola.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 10.30,
  a róży dziecięcej po Mszy Św. o godz. 12.00.
 3. Zapraszamy na kolejny kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie 9 marca o godz.: 10.30.
 4. Zapraszamy również bardzo serdecznie do posługi we wspólnocie Św. Marty, która przygotowuje niedzielne spotkania przy kawie. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące tej posługi można uzyskać u Pań posługujących

5.Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub telefonicznie.

 1. W najbliższą sobotę 2 lutego obchodzimy Uroczystość Ofiarowania Pańskiego.
  W tym dniu zapraszam na Mszę św. o godz.: 10.00 i na spotkanie Bractwo Szkaplerza Św. i Róże Różańcowe.
 2. W naszej sali parafialnej odbędzie się dyżur konsularny dnia 9 lutego w godz. od 9.00 do 15.00.
 3. 8. Nasza Schola z Cardiff dnia 24 lutego organizuje zabawę karnawałową dla dzieci. Serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje u Pań ze scholii lub na profilu facebook’owym parafii.

9.Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 84,35   Cardiff  – £ 398,85  Gift Aid £ -76

 

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

26.01 SOBOTA 19.15 CF W int. Pana Wojtka w 17 r. ur. Dz. – błag.
27.01 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Teklę i Sebastiana Kowalczyk, Tatianę, Andrzeja Kutuzow.
10.30 CF + Janusza Daniłowicza i(17 r. śm.) i zm. z rodz.
12.00 CF + Małgorzatę Morawską (5 r. śm.)
16.00HR + Rodziców Marię i Kazimierza Kwaśniewskich.
01.02 PIĄTEK 19.00 CF +Marii (20 r. śm.), Ryszarda Czajka.
02.02 SOBOTA 10.00CF

19.15 CF

W int. Pana Wojtka w 17 r. ur.

…………………………………

03.02 NIEDZIELA

 

9.00 NP …………………………………
10.30 CF W int. Pana Wojtka w 17 r. ur.
12.00 CF W int Emilki ( 8 r.ur.) i Martynki (9 r. ur.).
19.15MT …………………………………

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 27.01.2019