Biuletyn Parafialny 4.11.2018

Liturgia:  Niedziela XXXI tygodnia okresu zwykłego – 04.11.2018

Liturgia Słowa: (Pwt 6,2-6); (Hbr 7,23-28); (J 14,23); (Mk 12,28b-34);

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jeden z uczonych w Piśmie zbliżył się do Jezusa i zapytał Go: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?” Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych”. Rzekł Mu uczony w Piśmie: „Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznieś powiedział, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary”. Jezus widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: „Niedaleko jesteś od królestwa Bożego”. I już nikt więcej nie odważył się Go pytać.

Rozważanie

Co czynić, aby nasze życie było udane? Słowo Boże podkreśla dziś znaczenie przykazań Bożych, a zwłaszcza przykazania miłości Boga i bliźniego. Skąd jednak czerpać motywację do ich przestrzegania, kiedy przytłacza nas własna słabość
i grzeszność? Ostateczną odpowiedzią Boga na nasze poszukiwanie szczęścia nie jest przepis, lecz osoba Jezusa Chrystusa, który z miłości ofiarował samego siebie za nasze grzechy. Tylko przyjmując Jego miłość, możemy naprawdę kochać siebie i bliźnich, żyjąc w bliskości królestwa Bożego.                     Mira Majdan, Oremus.

Akt zawierzenia rodziny św. Andrzejowi Bobobli

                   Święty Andrzeju Bobolo, wyznając naszą wiarę, przebaczając sobie wzajemnie wszystkie urazy, słabości i wady pragniemy zawierzyć Tobie nas samych, naszą rodzinę i nasz dom. Miej w opiece naszą wiarę, bądź na straży chrześcijańskiej miłości, broń przed lekceważeniem Bożych przykazań, pobudzaj do coraz gorliwszego życia chrześcijańskiego.

                   Poprzez te słowa modlitwy chcemy odnowić nasze chrześcijańskie powołanie i trwać w tym dobru, które stało się udziałem naszego domu.

                   Zaprowadź nas, święty Andrzeju, do Jezusa i Maryi. Pomóż nam kochać Kościół. Otaczaj nas swoją opieką, byśmy jak najlepiej wypełnili wolę Bożą, byśmy po trudach ziemskiej wędrówki mogli wejść do królestwa Bożego, w którym Ty jesteś już od tylu wieków. Skieruj nasze myśli, pragnienia, czyny i słowa ku chwale Bożej
i czci Matki Niepokalanej. Niech nasze życie po spotkaniu z Tobą będzie żywym świadectwem przeżywania godności dziecka Bożego i szukania zbawienia w Kościele Chrystusa, naszego Pana. Który żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 Święci na każdy dzień.

4 listopada – Święty Karol Boromeusz.
5 listopada – Św. Elżbieta i św. Zachariasz.
6 listopada – Św. Leonard z Limoges.
7 listopada – Święty Engelbert; – Święty Willibrord.
8 listopada – Święty Godfryd; – Bł. Jan Duns Szkot.
9 listopada – Święty Teodor.
10 listopada – Święty Leon Wielki.
11 listopada – Święty Marcin; – Święty Teodor Studyta.

Informacje parafialne

  1. Dziś pierwsza niedzielą miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych
  2. Zapraszam dziś na procesję za zmarłych na cmentarzu Ely na godz.: 13.30. (CF5 5TG )
  3. Zapraszam na nabożeństwa za zmarłych polecanych w wypominkach. W piątek o godz. 18.30. W inne dni 10 min przed rozpoczęciem Mszy Św.
  4. W przyszły piątek zapraszamy wraz ze wspólnotą modlitewną na kolejny wieczór uwielbienia. Rozpoczynamy Mszą św. o godz.: 19.00.
  5. W sobotę zapraszam ministrantów na kolejne spotkanie formacyjne na godz.: 11.00
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 117,60; Cardiff – £ 269,30; Hereford – £ 114,95; Gift Aid – £ 69,50.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

03.11 SOBOTA 19.15 CF + Halinę Głowacką.
04.11 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Tatę Tadeusza Wiejak (26 r. śm.) i babcię Jadwigę Piszczatowską.
10.30 CF + Leszka Choińskiego
12.00 CF Dziękczynna za 10 lat Polskiej Szkoły im. Janusza Korczaka w Cardiff.
19.15 MT ………………………………………….
09.11 PIĄTEK 19.00 CF W int. Piotra w ( r. urodzin) i za + Teresę Rutka.
10.11 SOBOTA 19.15 CF + Krystynę Krakowiak.
11.11 NIEDZIELA

 

9.00 NP O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Pani Honoraty Janusz.
10.30 CF O łaskę i Boże błog dla Krzysztofa w r. ur.
12.00 CF + Teresę Rutka (4 r. śm.)

 

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 04.11.2018