Biuletyn Parafialny 08.04.2018

Liturgia:  Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego  – 8.04.2018  

Dzisiejsze czytania: Dz 4, 32-35; Ps 118 (117), 2-4. 16-18. 22-24; 1 J 5, 1-6; J 20, 19-31

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: „Widzieliśmy Pana!” Ale on rzekł do nich: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę”. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: „Pan mój i Bóg mój!” Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

Rozważanie

Jezus przychodzi pomimo zamkniętych drzwi i pozwala dotknąć swoich ran, tak aby Tomasz uwierzył. Po raz kolejny przekonuje wylęknionych uczniów o swoim zmartwychwstaniu. Ale to przychodzenie ma jeszcze inny wymiar. Kiedy Zmartwychwstały dotyka ludzkiej niewiary i lęku, kiedy dotyka naszych ran mówi o swoim miłosierdziu. Dobrze jest więc zobaczyć, że Jego rany to nasze rany i że najczulsza miłość Boga objawia się w przyjęciu przez Niego naszej kruchości.                                             o. Tomasz Zamorski OP

Informacje parafialne

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia dziś na godz.: 15.00.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Róż dorosłych po Mszy Św. o godz.: 10.30, róż dziecięcych po Mszy Św. o godz.: 12.00.
  3. W najbliższy piątek wspólnota Zacheusz zaprasza na kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 19.00.
  4. Zapraszam ministrantów na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę 14.04 na godz.: 10.00.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
    Newport – £ 115,85 Cardiff – £ 473,85  Gift Aid – £ 92

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

07.04 SOBOTA 19.15 CF O łaskę zdrowia i udany przeszczep dla Simony Dubas.
08.04 NIEDZIELA

 

9.00 NP + Marię Grochowską i zm. z rodz.: Łeś, Kabała, Matuszewskich, Szczepanik.
10.30 CF Z okazji urodzin siostrzenicy Zuzanny Krasoń o opiekę NMP i dary Ducha Św.
12.00 CF W int. Alina z okazji urodzin – dz. – błag.
13.04 PIĄTEK 19.00 CF ………………………………..
14.04 SOBOTA 19.15 CF W int. Grażyny i Romana Majewicz w 40 r. małż. dz. – błag.
15.04 NIEDZIELA

 

9.00 NP O Boże błog. dla rodziny Jarzyńskich powracających do kochanej Ojczyzny
10.30 CF + Bolesława Głowackiego (34 r. śm.).
12.00 CF W int. Pana Karola z dniu urodzin – poleca droga Małżonka.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w pdf: biuletyn parafialny 08.04.2018