Biuletyn Parafialny 04.02.2018

Liturgia: V Niedziela zwykła – 04.02.2018  

Dzisiejsze czytania: Hi 7, 1-4. 6-7; Ps 147A (146), 1b-2. 3-4. 5-6; 1 Kor 9, 16-19. 22-23; Mk 1, 29-39

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały. Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

Modlitewnik

     O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas, korzących się u stóp ołtarza Twego. Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu Twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą. Wielu nie zna Ciebie wcale, wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twymi. Zlituj się nad jednymi i drugimi, o Jezu najłaskawszy, i pociągnij wszystkich do Świętego Serca swego. Królem bądź nam, o Panie, nie tylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od Ciebie, ale i synom marnotrawnym, którzy Cię opuścili.

     Spraw, aby do domu rodzicielskiego wrócili czym prędzej i nie zginęli z nędzy i głodu. Króluj tym, których albo błędne mniemania uwiodły, albo niezgoda oddziela. Przywiedź ich do przystani prawdy i jedności wiary, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Zachowaj Kościół Twój, o Panie, i użycz mu bezpiecznej wolności. Użycz wszystkim narodom spokoju i ładu. Spraw, aby ze wszystkiej ziemi od końca do końca jeden brzmiał głos: Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie. Jemu cześć i chwała na wieki. Amen.             Leon XIII

 

INFORMACJE PARAFIALNE

  1. Wspólnota Zacheusz zaprasza na wieczór uwielbienia w najbliższy piątek o godz.: 19.30, po Mszy Św.
  2. Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub telefonicznie.
  3. Zapraszamy na próby Zespołu Pieśni i Tańca w każdą sobotę na godz. 17.00 do sali parafialnej.
  4. Zapraszam bardzo serdecznie do posługi we wspólnocie Św. Marty, która przygotowuje niedzielne spotkania przy kawie. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące tej posługi można uzyskać u Pań posługujących.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 123,10    Cardiff  – £ 329,50   Hereford – £ 155,45

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

03.02 SOBOTA 19.15 CF W int. Asi i Jakuba – o Boże błog. dla całej rodziny.
04.02 NIEDZIELA

 

 

 

 9.00 NP + Tatę Jana Gołębiewskiego (1 r. śm.).
10.30 CF W int. Aleksandry w 4 r. ur. – dz. – błag.
12.00 CF +Waldemara Janusz i zm. z rodz. Janusz.
19.15 MT W 30 r. ślubu – dz. – błag.
09.02 PIĄTEK 19.00 CF +Ks. Bogdana.
10.02 SOBOTA 19.15 CF +Gwidona Góreckiego (21 r. śm.) i zm.
z rodz. Kiełbus.
11.02

 

NIEDZIELA

 

9.00 NP ……………………………………….
10.30 CF W int. Róż Różańcowych – dziękczynna.
12.00 CF W int. Asi i Jakuba – o Boże błog. dla całej rodziny.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz biuletyn w DPF: biuletyn parafialny 04.02.2018