Biuletyn Parafialny 21.01.2018

Liturgia: III Niedziela zwykła – 21.01.2018  

Dzisiejsze czytania: Jon 3,1-5. 10; Ps 25 (24), 4-5. 6 i 7bc. 8-9; 1 Kor 7, 29-31; Mk 1, 14-20

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: „Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi”. A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim. Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Komentarz liturgiczny

Co to znaczy zostawić wszystko i pójść za Jezusem? To znaczy uwierzyć, że mówi prawdę. Bardziej zaufać Jemu niż sobie. To pozwolić, by nas odrywał od tego, na czym jesteśmy skupieni i czym jesteśmy pochłonięci. To nabrać dystansu do własnych dążeń. Choć zewnętrzne warunki pozostają jednakowe, wewnątrz zmienia się mnóstwo: w każdej sprawie pytamy Jezusa
o Jego wolę, wszystko jej podporządkowujemy, pozwalając, aby to On faktycznie kierował naszym życiem. ks. Jarosław Januszewski, „Oremus” styczeń 2009, s. 95

Modlitewnik

Panie, Ty jeden masz słowa żywota wiecznego… Wierzymy, że Ty jesteś Słowem Boga i przyszedłeś na ziemię, aby nas nauczać. Jesteś Bogiem i mówisz do naszych dusz, bo kiedy nadeszła pełnia czasów, Bóg przemówił do nas przez Syna swojego… Wierzymy w Ciebie, o Chryste, i w to wszystko, co nam objawiasz o tajemnicach Bożych. Ponieważ przyjmujemy Twe słowo, zdajemy się na Ciebie, aby żyć według Twojej Ewangelii… Bądź naszym przewodnikiem, światłem nieustającym, abyśmy w Tobie pokładali naszą mocną nadzieję. Ty nie odrzucisz nas, przychodzimy bowiem do Ciebie, aby iść do Ojca.          (K.Marmion: Chrystus wzorem zakonnika 2).

INFORMACJE PARAFIALNE

  1. Zapraszamy na próby Zespołu Pieśni i Tańca w każdą sobotę na godz. 17.00 do sali parafialnej.
  2. Spotkanie Wspólnoty Zacheusz w piątek po Mszy Św., czyli o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  3. Osoby, które pragnęłyby posługiwać jako lektorzy lub psalmiści proszę
    o kontakt z Panią Magdaleną lub Panią Katarzyną, które koordynują tę posługę. Wszelkie dane, jak również lista posługujących, na którą można się wpisać umieszczona jest na tablicy ogłoszeń.
  4. Zapraszam również bardzo serdecznie do posługi we wspólnocie Św. Marty, która przygotowuje niedzielne spotkania przy kawie. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące tej posługi można uzyskać u Pań posługujących.
  5. Drodzy Parafianie, jeśli ktoś pragnąłby zaprosić mnie z wizytą kolędową można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub telefonicznie.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 94,35   Cardiff  – £ 387,60

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

20.01 SOBOTA 19.15 CF …………………………………………………
21.01 NIEDZIELA

 

 

 

 9.00 NP +Małgorzatę Morawską (4 r. śm.).
10.30 CF

 

10.30 CF

W int. Pani Marysi  w r. urodzin, dziekczynno – błagalna.

W int. Marzeny o błog. Boże, potrzebne łaski i rozwiązanie trudnych spraw.

12.00CF +Lucjana Opoki (2. greg).
26.01 PIĄTEK 19.00CF Za dusze w czyśćcu cierpiące.
27.01 SOBOTA 19.15CF Dziękczynna za wszelkie łaski dla rodziny i dzieci z prośba o dalszą opiekę Matki Bożej i za zmarłą Manę Marię i zm. z rodz.
28.01

 

NIEDZIELA

 

9.00 NP + Marię Kurzyńską, Jarosława Kierzkowskiego, Danutę Kwiatkowską, Romana Kierzkowskiego.
10.30 CF + Andrzeja (24 r. śm.).
12.00 CF +Lucjana Opoki (9. greg).
16.00 HR + Janusza Zembika  – od Bożeny i córki.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 21.01.2018