Biuletyn Parafialny 24.12.2017

Liturgia IV NIEDZIELA ADWENTU. 24.12.2017

Dzisiejsze czytania: 2 Sm 7,1-5.8b-12.14a.16; Ps 89, 2-5.27.29; Rz 16,25-27; Łk 1,38; Łk 1,26-38

 

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida;
a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam męża? Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł.

 

Komentarz liturgiczny

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. To dzień poprzedzający święto Bożego Narodzenia. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „vigilare”, to znaczy: czuwanie, stanie na straży, bycie gotowym. Wigilią nazywana jest także uroczysta wieczerza, do której zasiada się o zmroku w gronie najbliższych. Wieczerza wigilijna tradycyjnie rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki, symbolizującej gwiazdę betlejemską, która prowadziła Trzech Króli do narodzonego Jezusa. Kolację rozpoczyna się od odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza, wspólnej modlitwy, życzeń i przełamania się opłatkiem.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

22.12 PIĄTEK 19.00CF ……………………………………………
23.12 SOBOTA 19.15 CF ……………………………………………
24.12 NIEDZIELA

 

 

 

 9.00 NP W int. Pani Emilii Rudzkiej – o łaskę zdrowia.
10.30 CF + Zofię i Stanisława Wierzbickich.
12.00CF

 

Dziękczynna z prośbą o łaski dla rodz.
i przyjaciół.
24.12 Boże Narodzenie

(Msze w nocy- Pasterki)

22.00 NP +Ks. Bogdana Werę.
24.00 CF W int. Parafian.
25.12

 

Boże Narodzenie

(poniedziałek)

9.00 NP W int. Pani Anny Margol – dziękczynno – błagalna z racji urodzin.
10.30 CF + Mariana Zelek.
12.00 CF + Antoniego i Marianny Kuczyńskich.
16.00 HR ……………………………………………
26.12 II Dzień Świąt

(wtorek)

9.00 NP ……………………………………………
10.30 CF W pewnej intencji.
12.00 CF ……………………………………………

 

INFORMACJE PARAFIALNE

1.Zapraszamy na czuwanie kolędowe pół godziny przed pasterką zarówno w Newport jak i w Cardiff.

2.Drodzy Parafianie, jeśli ktoś zechciałby zaprosić mnie z wizytą kolędową można to uczynić po każdej Mszy Świętej lub telefonicznie.

3.Pragnę podziękować wszystkim, którzy wkładają swój czas i wysiłek w troskę o naszą parafię i przygotowanie świątyni do Świąt Bożego Narodzenia. W sposób szczególny pragnę podziękować Dorocie Jakimowicz, Ewie Wierzbickiej, Marii Kempys, Pawłowi Kuczyńskiemu, Urszuli Łotowskiej, Aleksandrze Pankowskiej, Rafałowi Pankowskiemu, Małgorzacie Szczech, Robertowi Szczech, Jakubowi Szczech, Sebastianowi Szczech, Ewie Raksimowicz. Szczególnie pragnę podziękować Piotrowi Łapińskiemu, który wiele dni poświęcił na prace remontowe i konserwatorskie przy naszym kościele. Bóg zapłać.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Newport – £ 105,90    Cardiff  – £ 435,75   Hereford –  £84,76

Drodzy Parafianie

Nie zmarnujmy ani jednej okazji do tego, aby czynić dobro dla innych w tym niezwykłym czasie, gdy Jezus przychodzi na świat! Niech Jego Narodzenie przyniesie Waszemu domowi dużo spokoju, radości i miłości.

W dniu Bożego Narodzenia życzę Wam wielu łask płynących od Boga, aby opiekował się Wami każdego dnia – w Święta i w zbliżającym się Nowym Roku!

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 24.12.2017