Biuletyn parafialny nr 5/2017 26.11.2017

Liturgia UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA. 26.11.2017

Dzisiejsze czytania: Ez 34,11-12.15-17; Ps 23,1-3.5-6; 1 Kor 15,20-26.28; Mk 11,10; Mt 25,31-46

Ewangelia dzisiejszej niedzieli

Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie. Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie? Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH I INTENCJE MSZALNE

24.11 PIĄTEK 19.00CF W int. zmarłych polecanych w wypominkach.
25.11 SOBOTA 19.15 CF ++ Felicja Reszkiewicz, Piotr Świderski.
26.11 NIEDZIELA  9.00 NP W int. Marioli i Adama i ich synów.
10.30 CF W int Julii w 12 r. ur. Dziękczynno – błagalna.
12.00CF

 

16.00 HE

+ Franciszek Wróblewski (2 r. śm).

Chrzty: Lena, Filip, Noah, Anastazja.

W int. Dzieci urodz. za granicą.

01.12 PIATEK 19.00 CF W int. dziękczynnej za łaski dla parafii.
02.12 SOBOTA 19.15 CF ……………………………………………
03.12 NIEDZIELA 9.00 NP ……………………………………………
10.30 CF + Aleksander (5 r. śm.)
12.00 CF

 

19.15 MT

W int. Danuty i Zenona w 30 r. ślubu, dziękczynno  – błagalna.

………………………

INFORMACJE PARAFIALNE

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.
  2. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
  3. W tym tygodniu przypada czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie taka możliwość od 18.30 do 19.00 i podczas wieczoru uwielbienia od 19.30 do 20.30.
  4. W pierwszy piątek miesiąca wieczór uwielbienia prowadzony przez grupę Zacheusz.
  5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
  6. Dzieci zapraszam do modlitwy w Róży Różańcowej – Różyczki Maryi.
  7. Drodzy rodzice pragniemy w naszej parafii założyć zespół pieśni i tańca dla dzieci. Jest to wspaniała inicjatywa Pani z naszej parafii, która kiedyś w takim zespole tańczyła, a teraz piękne polskie tradycje pragnie przekazywać młodemu pokoleniu. Serdecznie zapraszamy do ……tańca.
  8. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w pierwszy piątek miesiąca na wieczór uwielbienia.

Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę.

Newport – £ 102

Cardiff – £ 368,25

Spotkania grup parafialnych i katechezy

Schola parafialna Przed niedzielną Mszą Św. godz.: 10.00
Koło Różańcowe I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych
III sobota miesiąca godz. 17.30 spotkanie formacyjne
Domowy Kościół Raz w miesiącu według wcześniejszych ustaleń
Wspólnota Zacheusz Pierwsze piątki miesiąca wieczory uwielbienia po Mszy Św.
Ministranci II sobota miesiąca godz:10.00
Kandydaci do bierzmowania W pierwszy piątek miesiąca
Katechezy I Komunia Po niedzielnej Mszy Św. dla dzieci o godz:12.00
Katechezy chrzcielne II sobota miesiąca godz. 18.30 w sali parafialnej.

Sakramenty

Sakr. pokuty Przed każdą Mszą Św. lub po wcześniejszym umówieniu.
Sakr. Chrztu Św. Niedziela podczas Mszy Św. o godz. 12.00

Kancelaria

Cardiff, Hereford, Merthyr  T. Po każdej Mszy Św.
Newport Przed Mszą Św.

Życzę wszystkim Parafianom błogosławionego i słonecznego tygodnia

Pobierz w PDF: biuletyn parafialny 26.11.2017